Logo Gmina Szczekociny

News

News zdjęcie id 107

XII MIĘDZYNARODOWY WYŚCIG SZLAKAMI JURY

20.05.2015

XII MIĘDZYNARODOWY  WYŚCIG  „SZLAKAMI  JURY'”

III  ETAP I KRYTERIUM  O  PUCHAR  BURMISTRZA  MiG SZCZEKOCINY

PUCHAR STAROSTY  POWIATU ZAWIERCIAŃSKIEGO

PUCHAR  FIRMY  DOMBUD, PUCHAR  FIRMY  MEBLE  WÓJCIK

16.05.2015r.

 

            XII Międzynarodowy  Wyścig „Szlakami  Jury”  przechodzi już do historii. Najlepsi z kraju jak również za granicy  zawodnicy  w kategoriach  junior, junior młodszy rywalizowali na trzecim etapie jak również w kryterium tego wyścigu w Szczekocinach o Puchar Burmistrza  Miasta i Gminy Szczekociny Krzysztofa Dobrzyniewicza, Puchar Starosty  Powiatu Zawierciańskiego Krzysztofa Wrony. W młodszych kategoriach  zawodnicy i zawodniczki rywalizowały również o Puchary medale i nagrody  firm  DomBud- Kazimierz Trybek

                                                        Meble Wójcik – Sylwia Witold Wójcik

                                                        Metal Projekt Polska – Andrzej Jeruzalem

Pogoda  dopisała słońce  towarzyszyło zawodnikom i zebranym kibicom na trasie  kryterium.   Warto nadmienić, że na starcie stanęły ekipy Rosji, Litwy, , Czech, Słowacji pięć drużyn niemieckich kluby z Berlina, Cotbus, Turyngia  jak również reprezentacja Łotwy.

Na linii startowej do trzeciego etapu ustawiło się ponad 70 juniorów młodszych z liderem na czele po pierwszym dniu ścigania  Filipem MacijukiemKS Pogoń Mostostal Puławy.

 

Zwycięzcą kryterium w  kategorii Junior Młodszy został Mateusz Jakubasz- UKS Kożminianka Kożminek  wyprzedzając   Macieja Borkowskiego -Olimpijczyk Szczekociny,  a pozycję trzecią zdobył Adam Kuś – MLKS Wieliń.

III Etap wyścigu „Szlakami Jury” w Szczekocinach w kategorii junior młodszy wygrał

Wiktor Richter – UKS Kożminianka Kożminek wyprzedzając na finiszu swojego kolegę klubowego Damiana Papierskiego, i za nimi uplasował się lider Filip Maciejuk- KS Pogoń  Mostostal Puławy, wychowanek klubu Olimpijczyka  Maciej Borkowski finiszował na szóstej pozycji, na miejscu 58 ukończył etap Kamil Kozłowski – Olimpijczyk Szczekociny.

 

Kolejna grupa która ustawiła się do startu to Juniorzy których w liczbie ponad 120 ustawili się na linii startowej.  Żółte  koszulki   liderom  po drugim  etapie  przekazywali

Ola i Karol Trybek Firma DomBud

Sylwia i Witold Wójcikowie – Firma Meble Wójcik

  którzy również po wyścigach dokonywali dekoracji wszystkich kategorii

  Liderem w kategorii Junior po drugim  etapie był Niemiec Richard Banusch – RSC Cotbus

  Podczas całego wyścigu Juniorów  było widać bardzo aktywną jazdę zawodników

  niemieckich którzy zdominowali kryterium i trzeci etap w Szczekocinach.

Kolejność na kryterium

1.Sebastian Schmiedel – Stevens Junioren  Team Thuryngia

2.Christopher Schulz – LV Berlin

3.Poul Rudolph – RG Berlin

 

  III Etap i Puchar Starosty Powiatu Zawierciańskiego wygrał

Max Kanter – RSC Cottbus  na miejscu drugim finiszował  Sebastian Schmiedel – Stvens

Juniorem Team Thuryngia, trzecia  lokata przypadła  Stanisławowi AniołkowskiBDCNOSIR Nowy Dwór Mazowiecki

   Po zakończonym wyścigu dekoracji najlepszych zawodników dokonywali w/w goście jak również właściciel  firmy DomBud – Kazimierz Trybek i Prezes Klubu Olimpijczyk Szczekociny – Mirosław Nowak

 

   Czwarty ostatni etap odbył się w miejscowości Mirów

   Puchar Wójta Gminy Niegowa – Dorota Hajto - Mazur

   Junior Młodszy miał do przejechania dystans 65 km, natomiast Juniorzy dystans 85 km.

 

   Wyniki  IV Etapu Junior Młodszy

  1.Filip Maciejuk – KS Pogoń Mostostal Puławy

  2.Cezary Bzdak – ULKS Tandem Pajęczno

  3.Wiktor  Richter – UKS Kożminianka Kożminek

 

   Kategoria  Junior

  1.Bastian Flicka – RSC Cottbus

  2.Piotr Pękala – KS Pogoń Mostostal Puławy

  3.Sebastian Schmiedel – Stevens Junioren Team Thuryngia

 

    Klasyfikacja generalna  XII Międzynarodowego Wyścigu „Szlakami Jury”

 

  Kategoria Junior

  1.Richard Banusch – RSC Cottbus

  2.Bastian Flicke – RSC Cottbus

  3.Max Kanter – RSC Cottbus

 

  Klasyfikacja  Drużynowa  Wyścigu Kategorii Junior

  1.RSC Cottbus

  2.Stevens Junioren Team Thuryngia

  3.LV Berlin

 

  Kategoria  Junior Młodszy

  1.Filip Maciejuk  - KS Pogoń Mostostal Puławy

  2.Wiktor Richter – UKS Kożmininka Kozminek

  3.Damian Papierski – UKS Kożminianka Kożminek

 

  Klasyfikacja Drużynowa Wyścigu Kategorii  Junior Młodszy

  1.UKS Kożminianka  Kożminek

  2.TKK Pacific Toruń

  3.KS Ślęza Sobótka

                                                                                                                     „Olimpijczyk”    

Burmistrz Miasta

mgr Jacek Lipa

godz. przyjęć interesantów:

poniedziałek: 16.00 -17.00

wtorek, środa czwartek, piątek: godz. 8.30 - 9.30

Urząd Miasta i Gminy Szczekociny

ul. Senatorska 2
42-445 Szczekociny
tel.: 34 355 70 50
fax: 34 355 71 65
e-mail: umig@szczekociny.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.