Logo Gmina Szczekociny

Towarzystwo Kulturalne im. T. Kościuszki


 


Szczęśliwego Nowego Roku 2020 dla członków i sympatyków Towarzystwa Kulturalnego im. T. Kościuszki w Szczekocinach.
                                                                                                                      Zarząd Towarzystwa

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy na uroczystości 79 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, bitwy 8-go Pułku Ułanów z wspomnieniem legionistów, żołnierzy września w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, które odbędą się w dniu 2 września 2018 r. w Szczekocinach.

Zaprosili nas...

Delegacja Towarzystwa Kulturalnego im. T. Kościuszki w Szczekocinach uczestniczyła w dniu 29 kwietnia w uroczystościach 224 rocznicy bitwy T. Kościuszki pod Racławicami.

6 maja natomiast Towarzystwo Kulturalne było w Połańcu na 224 rocznicy Uniwersału Połanieckiego

Z okazji 78 rocznicy zbrodni Katyńskiej 13.04.2018r. delegacja Towarzystwa Kulturalnego im. Tadeusza Kościuszki i Urzędu Miasta i Gminy w Szczekocinach zapaliły znicze przy pomniku Katyń na starym cmentarzu w Szczekocinach.

 

 

Dyplomy za udział reprezentacji Szczekocin w Miedzynarodowym Konkursie Kościuszkowskim w 2017r zorganizowanym przez Polonię Australijską.

Wyróznieni:

Zofia Fabjańska, Wiesław Żwirkowski, Grzegorz Dudała, uczniowie Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Szczekocinach

 

Zaproszenie mieszkańców na rocznicę powstania styczniowego

KOMUNIKAT

Polska Fundacja Kościuszkowska w Warszawie organizuje w dniach 1-4 luty 2018 r. wycieczkę na Meroszowszczyznę (Białoruś) miejsce urodzenia Tadeusza Kościuszki.

Kontakt: 604539672 (Warszawa)

Z najlepszymi życzeniami zdrowia, szczęścia, pomyślności w 2018 roku dla Członków, Sympatyków i Sponsorów przesyła Zarząd Towarzystwa Kulturalnego im. T Kościuszki w Szczekocinach

 

 

 

Odznaka honorowa "Zasłuzony dla Kultury Polskiej" dla Czesława Orlińskiego nadana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej. . Sesja Rady Miasta iu Gminy Szczekociny 20.VI.2017r.

 

Uczestnicy wycieczki i członkowie Towarzystwa Kulturalnego im. T. Kościuszki, Związku Emerytów i Rencistów przed Panoramą Racławicką we Wrocławiu w dniu 24.06.2017r.

Uroczystość wręczenia odznaki honorowej dla p. Czesława Orlinśkiego "Zasłużony dla Kultury Polskiej" podczas Sesji Rady Miasta i Gminy Szczekociny w podpisie Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Piotr Gliński

XVI Rajd Szlakiem Kosynierów okolic Szczekocin. Rynek - pomnik T. Kościuszki

 

 

 

 

 

 

 

Wesołych Świąt Wielkanocnych dla członków i sympatyków przesyła Prezes Towarzystwa Kulturalnego im. Tadeusza Kosciuszki i Przewodniczącego Gminnej Rady Pożytku Publicznego

Wielkanoc 2017

 

Rok Tadeusza Kościuszki 2017

Uczestnicy uroczystości inauguracji Roku Kościuszkowskiego w Szczekocinach przy pomniku Tadeusza Kościuszki na Rynku (23 marca 2017) i na uroczystości Roku KOściuszkowskiego na Rynku w Krakowie, w Sukiennicach i na Kopcu Kościuszki w Krakowie. (24 marca 2017r)

Organizatorzy wyjazdu:

Towarzystwo Kulturalne im. T. Kościuszki w Szczekocinach

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. T. Kościuszki w Szczekocinach

Miejsko - Gminny Ośrodek Sportu i Kultury w Szczekocinach

Gminna Rada Działalnosci Pożytku Publicznego II kadencji zakończyła działalność za lata 2015-2016.

rada koordynowała działalność 17 organizacji pozarządowych Gminy Szczekociny, w tym 3 Stowarzyszenia w Szczekocinach, Rokitnie, Goleniowach prowadzacych społeczne szkoły podstawowe.

W skład Rady wchodzą: czesław Orliński - przewodniczący, członkowie: Władysław Orłowski, Alfreda Sadowska, Jakub Otczyk, Teresa Niechciał i Jerzy Orliński (radni), Małgorzata  Słabowska, Przemysław Baranowski.

Podziękowanie za współpracę przekazali Przewodniczacy Gminnej Rada Działalności Pożytku Publicznego czesław Orlinski i burmistrz Miasta i Gminy Szczekociny Krzysztof Dobrzyniewicz.

Czesław Orlinski

 

Pogodnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz sukcesów i pomyślności w Nowym 2017 Roku dla członków i sympatyków Towarzystwa Kulturalnego im. T. Kościuszki w Szczekocinach przesyła Zarząd

23.XI. 2016r. Lekcja regionalizmu z uczniami w Społecznej Szkole Podstawowej w Szczekocinach

W lekcji regionalizmu w Społecznej Szkole Podstawowej w Szczekocinach dotyczącej uroczystości przeniesienia Pomnika 8 Pułku Ułanów księcia Józefa Poniatowskiego w Szczekocinach z ul. Śląskiej  na ul. 8 Pułku Ułanów uczestniczyli Czesław Orliński - Prezes Towarzystwa Kulturalknego im. Tadeusza Kościuszki w Szczekocinach i Z-ca Stanisław Głodkowski. Była prezentacja  zdjęć i filmu z uroczystości 77 rocznicy bitwy pod Szczekocinami 8 Pułku Ułanów 3 września 2016 roku

Czesław Orliński

 

Uczestnicy wycieczki do Solury

 

Komunikat

Grupa członków Towarzystwa Kulturalnego im. Tadeusza Kościuszki w Szczekocinach weźmie udział w wyjeździe do Solury (Szwajcaria) w dniach 14-17 października 2016 roku.

Główny organizator wyjazdu - Racławickie Towarzystwo Kulturalne

Czesław Orliński

 

 

 

 

Regulamin XV Pieszego Rajdu - Zlotu Dzieci i Młodzieży na Szlaku Kosynierów okolic Szczekocin (6 czerwca 2016r.)

Zaprosili Nas ...

Prezes Koła Pułkowego 8 Pułku Ułanów w Krakowie Kazimierz Tratkiewicz oraz Dowódca Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 8 Pułku Ułanów rtm. Jan Znamiec zaprosili nas na obchody Święta Pułkowego 8 Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego w Krakowie, kolegiacie Św. Anny , Katedrze w Wawelskiej, Magistracie Krakowskim.

Komitet Kopca Kościuszki w Krakowie zaprosił Nas na obchody 222 rocznicy Przysięgi T. Kościuszki na Rynku Krakowskim w dniu 23 marca 2016 roku.

W programie złożenie kwiatów na płycie przysięgi, Msza Święta w Kaplicy Loterańskiej, poczęstunek, obrady środowisk kościuszkowskich i propozycje wspólnych obchodów 200 lecia zgonu Tadeusza Kościuszki w 2017 r.

Miejsce obrad Centrum Wystawowo – Konferencyjne im. Tadeusza Kościuszki pod Kopcem Kościuszki w Krakowie.

 

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Szczekocinach na wernisaż Grzegorza Dudały w Domu Kultury w Szczekocinach 1 kwietnia 2016 roku.

 

Zaprosili nas ...

Życzy Członkom i Sympatykom

Zarząd Towarzystwa Kulturalnego

im. Tadeusza Kościuszki w Szczekocinach

 

 

Kosynierzy z Lelowa

Oddział Żuawów Śmierci z Buska Zdroju

Delegacja Towarzystwa Kulturalnego im. T. Kościuszki składa kwiaty.

ZUczestnicy uroczystości.

Warta honorowa harcerek z Irządz przed tablicą pamięci  Batalionów Chłopskich w Grabcu.

Zaprosili nas ..

 

 

 Czesław Orliński

 

 

 

 

 

 

Burmistrz Miasta

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.