Logo Gmina Szczekociny

Zadanie współfinansowane przy pomocy środków z budżetu Województwa Śląskiego w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” w 2020 roku

W dniu 24 marca 2020 r. Zarząd Województwa Śląskiego przyjął uchwałę nr 686/113/VI/2020 w sprawie organizacji Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” w 2020 roku oraz przyjęcia zasad udzielania pomocy finansowej w formie dotacji celowej.

 

W dniu 22 czerwca 2020 r. Radni Sejmiku Województwa Śląskiego podjęli uchwałę nr VI/21/20/2020 w sprawie udzielenia pomocy finansowej z budżetu Województwa Śląskiego w formie dotacji celowej Gminom województwa śląskiego na realizację zadań wybranych w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” w 2020 roku.

 

Gmina Szczekociny otrzymała dofinansowanie w wysokości 60 000 zł na realizację zadania pn. „Przebudowa infrastruktury turystycznej kształtującej obszar przestrzeni publicznej w centrum Szczekocin”.

 

W ramach zadania zostanie zagospodarowane miejsce publiczne w sołectwie Centrum w Szczekocinach istotne z uwagi na dobro wspólne mieszkańców, tj.

 

- przebudowa ciągów pieszych i chodników, z obniżonym krawężnikiem w celu zapewnienia dostępu do infrastruktury publicznej dla osób z niepełnosprawnościami, osób starszych i matek z dziećmi,

 

- modernizacja terenu zielonego – nowa nawierzchnia trawiasta, niewysokie odmiany drzew oraz zieleń uzupełniająca w formie niskich krzewów i bylin o ciekawych kształtach i kolorach,

 

- montaż obiektów małej architektury (ławki, kosze na śmieci, tablica informująca o walorach historycznych i turystycznych).

 

Plac Tadeusza Kościuszki utrzyma swój dotychczasowy charakter, tzn. jest i będzie miejscem poświęconym historii miasta, okolicznościowym uroczystościom, informacji turystycznej, a przede wszystkim spotkań mieszkańców. Lokalizacja głównych, charakterystycznych elementów pozostanie bez zmian. Centralnym miejscem będzie półokrągły plac z pomnikiem umożliwiający urządzanie lokalnych uroczystości. Plac, ciągi piesze oraz chodniki wzdłuż dróg lokalnych zostaną wyłożone kostką brukową. Na placu zostaną zamontowane ławki parkowe, kosze na śmieci oraz tablica. Ze względu na zabudowę wokół Placu dobrano niewysokie odmiany drzew oraz niskie krzewy i byliny.

 

Dzięki realizacji zadania nastąpi wzrost atrakcyjności przestrzeni publicznej w sołectwie Centrum jako miejsca integrującego społeczność lokalną, co przełoży się bezpośrednio na jakość życia mieszkańców obszarów wiejskich.

 

Dokumentacja fotograficzna:

 

Burmistrz Miasta

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.