Logo Gmina Szczekociny

News

News zdjęcie id 1024

odprawa roczna Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu

30.01.2020

W Starostwie Powiatowym w Zawierciu odbyła się odprawa roczna Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, podsumowująca działania policji w 2019 r.

Wyniki pracy policjantów i statystyki zdarzeń we wszystkich obszarach działania policji przedstawili insp. Jacek Kurdybelski – Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu oraz mł. insp. Arkadiusz Miśta – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zawierciu.

Z zaprezentowanych danych wynika, że w skali całego kraju znacząco wzrosło poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Aż 98 proc. ankietowanych odpowiedziało, że w miejscu swojego zamieszkania czuje się bezpiecznie. Komendanci mówili m.in. o ważnej roli mediów społecznościowych (m.in. Facebooka), dzięki którym udaje się np. odnaleźć osoby zaginione czy sprawców wandalizmu. Po opublikowaniu nagrania osób, które zniszczyły przystanek w Wiesiółce, sprawcy ustaleni zostali w ciągu godziny od publikacji filmu.  

Jednym z zadań zaplanowanych na rok 2020 jest zakończenie budowy posterunku policji w Kroczycach.

Poseł Waldemar Andzel pogratulował policjantom wyników oraz wzrostu zaufania społecznego. Mówił też o polityce rządu, zwiększajacego nakłady finansowe na policję i podwyżce płac w ciągu ostatnich 2 lat (1150 zł na etat).

- Wyniki naszej policji są dobre, ale nie powiem, że bardzo dobre. Bo gdyby policja miała bardzo dobre wyniki, żylibyśmy w idealnym państwie, gdzie policja nie byłaby potrzebnamówił Paweł Sokół, Wicestarosta Zawierciański.Zdrowego rozsądku obywateli nie zastąpi jednak żaden policjant, ten zdrowy rozsądek jeżeli nie będzie wzrastał, nadal wypadków i innych zdarzeń będzie dużo. Na ten nowy rok życzyłbym, aby zdarzeń było jak najmniej. Byście mieli mniej pracy – bo to „mniej pracy” – oznacza nasze większe bezpieczeństwo.

Na koniec insp. Artur Bednarek, Zastępca Komendanta Komendy Wojewódzkiej Policji  podziękował policjantom za rzetelną służbę i przedstawił 7 priorytetów policji na 2020 r., wśród których są m.in. uspołecznienie działań policji, poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym (w ubiegłym roku w Polsce na drogach zginęło aż 3000 osób), dbałość o bezpieczeństwo imprez masowych i wzrost poczucia bezpieczeństwa obywateli.

Po zakończeniu odprawy odbyło się symboliczne przekazania pojazdu służbowego dla Wydziału Prewencji KPP w Zawierciu, dofinansowanego przez Powiat Zawierciański i gminy powiatu zawierciańskiego, w tym w kwocie 10tys. przez Gminę Szczekociny. Pojazd służbowy będzie służył również na naszym terenie. Kluczyki do auta przekazał Komendantowi Kurdybelskiemu Wicestarosta Paweł Sokół.


(Źródło: http://www.zawiercie.powiat.pl )

Burmistrz Miasta

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.