Logo Gmina Szczekociny

News

News zdjęcie id 107

XII MIĘDZYNARODOWY WYŚCIG SZLAKAMI JURY

20.05.2015

XII MIĘDZYNARODOWY  WYŚCIG  „SZLAKAMI  JURY'”

III  ETAP I KRYTERIUM  O  PUCHAR  BURMISTRZA  MiG SZCZEKOCINY

PUCHAR STAROSTY  POWIATU ZAWIERCIAŃSKIEGO

PUCHAR  FIRMY  DOMBUD, PUCHAR  FIRMY  MEBLE  WÓJCIK

16.05.2015r.

 

            XII Międzynarodowy  Wyścig „Szlakami  Jury”  przechodzi już do historii. Najlepsi z kraju jak również za granicy  zawodnicy  w kategoriach  junior, junior młodszy rywalizowali na trzecim etapie jak również w kryterium tego wyścigu w Szczekocinach o Puchar Burmistrza  Miasta i Gminy Szczekociny Krzysztofa Dobrzyniewicza, Puchar Starosty  Powiatu Zawierciańskiego Krzysztofa Wrony. W młodszych kategoriach  zawodnicy i zawodniczki rywalizowały również o Puchary medale i nagrody  firm  DomBud- Kazimierz Trybek

                                                        Meble Wójcik – Sylwia Witold Wójcik

                                                        Metal Projekt Polska – Andrzej Jeruzalem

Pogoda  dopisała słońce  towarzyszyło zawodnikom i zebranym kibicom na trasie  kryterium.   Warto nadmienić, że na starcie stanęły ekipy Rosji, Litwy, , Czech, Słowacji pięć drużyn niemieckich kluby z Berlina, Cotbus, Turyngia  jak również reprezentacja Łotwy.

Na linii startowej do trzeciego etapu ustawiło się ponad 70 juniorów młodszych z liderem na czele po pierwszym dniu ścigania  Filipem MacijukiemKS Pogoń Mostostal Puławy.

 

Zwycięzcą kryterium w  kategorii Junior Młodszy został Mateusz Jakubasz- UKS Kożminianka Kożminek  wyprzedzając   Macieja Borkowskiego -Olimpijczyk Szczekociny,  a pozycję trzecią zdobył Adam Kuś – MLKS Wieliń.

III Etap wyścigu „Szlakami Jury” w Szczekocinach w kategorii junior młodszy wygrał

Wiktor Richter – UKS Kożminianka Kożminek wyprzedzając na finiszu swojego kolegę klubowego Damiana Papierskiego, i za nimi uplasował się lider Filip Maciejuk- KS Pogoń  Mostostal Puławy, wychowanek klubu Olimpijczyka  Maciej Borkowski finiszował na szóstej pozycji, na miejscu 58 ukończył etap Kamil Kozłowski – Olimpijczyk Szczekociny.

 

Kolejna grupa która ustawiła się do startu to Juniorzy których w liczbie ponad 120 ustawili się na linii startowej.  Żółte  koszulki   liderom  po drugim  etapie  przekazywali

Ola i Karol Trybek Firma DomBud

Sylwia i Witold Wójcikowie – Firma Meble Wójcik

  którzy również po wyścigach dokonywali dekoracji wszystkich kategorii

  Liderem w kategorii Junior po drugim  etapie był Niemiec Richard Banusch – RSC Cotbus

  Podczas całego wyścigu Juniorów  było widać bardzo aktywną jazdę zawodników

  niemieckich którzy zdominowali kryterium i trzeci etap w Szczekocinach.

Kolejność na kryterium

1.Sebastian Schmiedel – Stevens Junioren  Team Thuryngia

2.Christopher Schulz – LV Berlin

3.Poul Rudolph – RG Berlin

 

  III Etap i Puchar Starosty Powiatu Zawierciańskiego wygrał

Max Kanter – RSC Cottbus  na miejscu drugim finiszował  Sebastian Schmiedel – Stvens

Juniorem Team Thuryngia, trzecia  lokata przypadła  Stanisławowi AniołkowskiBDCNOSIR Nowy Dwór Mazowiecki

   Po zakończonym wyścigu dekoracji najlepszych zawodników dokonywali w/w goście jak również właściciel  firmy DomBud – Kazimierz Trybek i Prezes Klubu Olimpijczyk Szczekociny – Mirosław Nowak

 

   Czwarty ostatni etap odbył się w miejscowości Mirów

   Puchar Wójta Gminy Niegowa – Dorota Hajto - Mazur

   Junior Młodszy miał do przejechania dystans 65 km, natomiast Juniorzy dystans 85 km.

 

   Wyniki  IV Etapu Junior Młodszy

  1.Filip Maciejuk – KS Pogoń Mostostal Puławy

  2.Cezary Bzdak – ULKS Tandem Pajęczno

  3.Wiktor  Richter – UKS Kożminianka Kożminek

 

   Kategoria  Junior

  1.Bastian Flicka – RSC Cottbus

  2.Piotr Pękala – KS Pogoń Mostostal Puławy

  3.Sebastian Schmiedel – Stevens Junioren Team Thuryngia

 

    Klasyfikacja generalna  XII Międzynarodowego Wyścigu „Szlakami Jury”

 

  Kategoria Junior

  1.Richard Banusch – RSC Cottbus

  2.Bastian Flicke – RSC Cottbus

  3.Max Kanter – RSC Cottbus

 

  Klasyfikacja  Drużynowa  Wyścigu Kategorii Junior

  1.RSC Cottbus

  2.Stevens Junioren Team Thuryngia

  3.LV Berlin

 

  Kategoria  Junior Młodszy

  1.Filip Maciejuk  - KS Pogoń Mostostal Puławy

  2.Wiktor Richter – UKS Kożmininka Kozminek

  3.Damian Papierski – UKS Kożminianka Kożminek

 

  Klasyfikacja Drużynowa Wyścigu Kategorii  Junior Młodszy

  1.UKS Kożminianka  Kożminek

  2.TKK Pacific Toruń

  3.KS Ślęza Sobótka

                                                                                                                     „Olimpijczyk”    

Burmistrz Miasta

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.