Logo Gmina Szczekociny

News

News zdjęcie id 1563

Burmistrz Miasta i Gminy Szczekociny ogłasza nabór wniosków na bezpłatne użyczenie przydomowych kompostowników

08.11.2021

W pierwszym naborze mamy do rozdania 18 sztuk kompostowników o pojemności 600 litrów każdy. O przyznaniu kompostowników decyduje kolejność zgłoszeń.

O użyczenie kompostownika może ubiegać się osoba, która jest właścicielem, współwłaścicielem, użytkownikiem wieczystym lub władającym nieruchomością zabudowaną budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym, zlokalizowanym na terenie Miasta i Gminy Szczekociny, a która to do tej pory nie kompostowała na nieruchomości bioodpadów (nie korzysta ze zwolnienia z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi), a ma taką możliwość, tj. dysponuje nieruchomością pozwalającą na ustawienie kompostownika w sposób nie stwarzający uciążliwości dla mieszkańców przedmiotowej nieruchomości oraz nieruchomości sąsiednich oraz ma możliwość zagospodarowania wytworzonego kompostu.

Wniosek o bezpłatne użyczenie kompostownika:

WORD

PDF

Celem użyczania kompostowników na terenie Miasta i Gminy Szczekociny jest promocja kompostowania bioodpadów na własne potrzeby, edukacja mieszkańców w zakresie prawidłowego kompostowania bioodpadów (odpadów zielonych i odpadów kuchennych), zwiększenie ilości bioodpadów zagospodarowywanych we własnym zakresie w kompostownikach przydomowych i przez to ograniczenie ilości bioodpadów oddawanych przez mieszkańców w ramach systemu gospodarki odpadami funkcjonującego na terenie Miasta i Gminy Szczekociny.

 

 

Burmistrz Miasta

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.