Logo Gmina Szczekociny

News

News zdjęcie id 159

Oświadczenie Burmistrza Miasta i Gminy Szczekociny

26.08.2015

W związku z  nieprawdziwymi informacjami rozpowszechnianymi przez niektórych Mieszkańców Szczekocin, którzy najwyraźniej dalej nie mogą pogodzić się z przegraną podczas ostatnich wyborów samorządowych pragnę wyjaśnić  że:

            Gmina Szczekociny zawarła umowę z GETIN Leasing S.A na pozyskanie środków finansowych mających na celu finansowanie inwestycji. Zabezpieczeniem tej transakcji jest Zespół Pałacowo Parkowy w Szczekocinach. Gmina w ten sposób pozyskała 4,5 mln złotych, które spłaci do 2017 r. Całkowity koszt tej operacji to 460 tyś. złotych, a nie dwa miliony jak twierdzą niektórzy. Zatem Gmina będzie musiała zwrócić  łącznie ok 5 mln złotych a nie 6,5 mln złotych.

            Zadłużenie Gminy Szczekociny kształtuje się obecnie na poziomie ok. 8,5 mln złotych a nie na poziomie 20 mln złotych co jest nawet niemożliwe ze względu na obowiązujące przepisy finansowe, w tym dyscyplinę finansową.

            Faktycznie Gmina Szczekociny uzyskała negatywną opinię z Regionalnej Izby Obrachunkowej. Wynikało to tylko i wyłącznie z faktu niewypłacenia dodatku jednorazowego dla nauczycieli przysługującego z art. 30 Karty Nauczyciela,  co jest problemem istniejącym od wielu kadencji.

            Gmina Szczekociny podjęła kroki mające na celu ograniczenie  ww. zadłużenia poprzez przekształcenie dwóch szkół w Goleniowach i w Rokitnie w stowarzyszenia, a także ograniczenie zatrudnienia pośród swoich pracowników ( w porównaniu z rokiem 2014 r. zatrudnienie zmniejszyło się  o ponad 17 etatów.)

            Powielanie nieprawdziwych informacji przy jednoczesnym braku odwagi podpisania się pod tymi twierdzeniami imieniem i nazwiskiem, ma na celu stworzenie wrażenia "agonii" naszej Gminy co jest całkowicie niezgodne z rzeczywistością. Jedynym celem autorów tych nieprawdziwych informacji wydaje się być chęć powrotu do władzy za wszelką cenę.

                                                                                                                                                                                                                                       Z poważaniem

                                                Krzysztof Dobrzyniewicz - Burmistrz Miasta i Gminy Szczekociny

Burmistrz Miasta

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.