Logo Gmina Szczekociny

News

News zdjęcie id 1606

Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Szczekociny o zakończeniu budowy wodociągu na terenie miasta Szczekociny oraz możliwości podłączenia nieruchomości do nowo wybudowanej sieci wodociągowej

12.01.2022

 

Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Szczekociny o zakończeniu budowy wodociągu na terenie miasta Szczekociny oraz możliwości podłączenia nieruchomości do nowo wybudowanej sieci wodociągowej

Szanowni Państwo,

Z wielką przyjemnością i satysfakcją informuję o zakończeniu prac związanych z budową sieci wodociągowej w ramach projektu pn. „Budowa sieci wodociągowej wraz z obiektami i infrastrukturą towarzyszącą sieci w Szczekocinach, rejon ulic: Głowackiego, Wodzickiego, Grochowskiego, Kilińskiego, Mostowej, Żeromskiego, Krakowskiej, Strażackiej, Saneckiego, Nadrzecznej, Kościelnej, Pl. T. Kościuszki, Wesołej, Polnej, Śląskiej, Przemysłowej, Cmentarnej i Konopnickiej”.

Zadanie zrealizowane ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) dla osi priorytetowej: V. Ochrona środowiska i efektywne wykorzystywanie zasobów dla działania: 5.1. Gospodarka wodno-ściekowa dla poddziałania: 5.1.1. Gospodarka wodno-ściekowa ZIT.

W ramach zadania została wybudowana sieć wodociągowa wraz z uzbrojeniem i urządzeniami oraz przyłączami do granicy posesji na terenie miasta Szczekociny. Sieć wodociągową wybudowano w rejonie ulic: Głowackiego, Wodzickiego, Grochowskiego, Kilińskiego, Mostowej, Żeromskiego, Krakowskiej, Strażackiej, Saneckiego, Nadrzecznej, Kościelnej, Pl. T. Kościuszki, Wesołej, Polnej, Śląskiej, Przemysłowej, Cmentarnej i Konopnickiej, a także al. Zwycięstwa i ul. Tartacznej.

Łącznie zostało wybudowanych 9,94873 km sieci wodociągowej wraz z przyłączami do granicy nieruchomości. Uzbrojenie sieci wodociągowej stanowią: studnie wodomierzowe DN1200 mm i 1500mm – 4 szt., hydranty – 45 szt., zasuwy – 425 szt. Sieć wodociągową wybudowano w systemie rozgałęźnym z elementami pętli w połączeniu z istniejącą siecią. Połączenie z istniejącą siecią wykonano z podziałem na rejony. W ramach zadania został także wdrożony inteligentny system zarządzania siecią wodociągową.

Zapraszam mieszkańców do podłączenia się do nowo wybudowanej sieci wodociągowej.

Przyłącze wodociągowe musi zostać wykonane zgodnie z warunkami technicznymi wydanymi przez administratora sieci tj. Komunalny Zakład Budżetowy w Szczekocinach – w tym celu  należy złożyć wniosek o określenie warunków technicznych przyłączenia do sieci wodociągowej.

Szczegółowych informacji w zakresie podłączenia nieruchomości do sieci wodociągowej uzyskają Państwo w siedzibie Komunalnego Zakładu Budżetowego w Szczekocinach przy ul. Przemysłowej 2 lub pod nr tel. 34 3557 161.

Burmistrz Miasta

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.