Logo Gmina Szczekociny

News

News zdjęcie id 187

Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2015

„Nauczyciel ma wpływ na wieczność.

Nie jest bowiem w stanie określić,

gdzie kończy się jego oddziaływanie”.

H. B. Adams

 

 

Szanowni Państwo

Dyrektorzy, Wychowawcy, Nauczyciele,

Pracownicy Administracji i Obsługi

 

 

                    Wyjątkowość Święta Edukacji Narodowej polega na tym, że przypomina ono o zupełnie szczególnym posłannictwie Nauczycieli, o wielkiej wartości jaką jest edukacja oraz o jej roli społecznej.

              W tym uroczystym dniu, życzę Państwu wszelkiej pomyślności, satysfakcji z pracy, wytrwałości w pełnieniu nauczycielskiej misji, codziennej pogody ducha, zdrowia oraz wielu sukcesów – zawodowych i prywatnych.

                  Wyrażam wdzięczność, szacunek i uznanie wszystkim Dyrektorom, Nauczycielom  i Wychowawcom za poświęcenie          i zaangażowanie w pracy z dziećmi i z młodzieżą oraz wskazywanie właściwej drogi w ich przyszłym dorosłym życiu. Życzę pięknych i szlachetnych pomysłów, cierpliwości i wrażliwości, tak aby służba młodym ludziom i całemu środowisku, zrodziła wiele szlachetnych owoców oraz stanowiła źródło zadowolenia.

                  Wdzięczność i uznanie kieruję również do Pracowników Administracji i Obsługi, którzy wspomagają wysiłek nauczycieli  i przyczyniają się do tworzenia przyjaznych, harmonijnych warunków nauki oraz pracy.

                 Życzę Państwu, by szkoła była nie tylko miejscem pracy, ale przede wszystkim miejscem realizacji pasji, w którym inspirujecie młodych ludzi do tworzenia rzeczy wielkich. Niech praca z dziećmi i młodzieżą dostarcza Państwu zawsze powodów do dumy. Niech każdy postęp uczniów wynagradza Wam trud niełatwej pracy, a życiowe sukcesy wychowanków niech świadczą o tym,  że edukacja jest ich kapitałem na przyszłość. Niech praca na rzecz oświaty w naszej gminie, będzie dla Was wszystkich źródłem zawodowej satysfakcji.

 

 

z wyrazami szacunku

Burmistrz Miasta i Gminy Szczekociny

Krzysztof Dobrzyniewicz

 

Burmistrz Miasta

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.