Logo Gmina Szczekociny

News

News zdjęcie id 223

79 MISTRZOSTWA POLSKI W KOLARSTWIE PRZEŁAJOWYM 9-10.01.2016r. LUBLIN

22.01.2016

Miasto  Lublin  było  gospodarzem  79  Mistrzostw  Polski w kolarstwie przełajowym na bardzo trudnej zmrożonej  trasie przy minusowej temperaturze kolarze  przełajowi walczyli o tytuł mistrzowski na rok 2016.  Na mistrzostwach w Lublinie nie mogło również zabraknąć kolarzy  Olimpijczyka Szczekociny.

W kategorii młodzik mieliśmy debiutanta na zawodach mistrzowskich Kacpra Chojnackiego który jako  pierwszoroczny młodzik zakończył zawody na 11 miejscu, warto podkreślić najwyżej ze swojego rocznika. W tej kategorii Puchar Prezesa Polskiego Związku wywalczył Aleksander Suszko – Baszta Bytów, druga   pozycja przypadła zawodnikowi z GK Gliwice – Kacper Wawrzacz a miejsce trzecie wywalczył Szymon Pomian – UKS Wygoda Białystok.  Kolejne zmagania o koszulkę mistrzowską toczyli zawodnicy z kategorii Junior Młodszy.  W tej kategorii jednym z kandydatów do medalu był Maciej Borkowski , który w tym sezonie przełajowym  18- krotnie stawał na podium. Wyścig w tej kategorii był najbardziej emocjonujący. 60 zawodników na linii startowej pierwsze trzysta metrów prostej,  zakręt w prawo i rozpoczyna się dramat zawodników.

Upadek jednego powoduje, że jak domino upadają następni. Jedyny który wyskoczył z zamieszania był Damian Papierski – UKS  Koźminianka  Koźminek, Maciek Borkowski z tego upadku wychodzi na trasę jako trzydziesty zawodnik ze sporą stratą do tych którym udało się wyjść wcześniej z tego  upadku. Ogromna wola walki i  bardzo dobra dyspozycja dnia powodowała, że Maciek z rudy na rundę przesuwał się co raz wyżej w efekcie po morderczym  pościgu  stoczył jeszcze pasjonujący  wygrany finisz  o brązowy medal, a do vice mistrzostwa  Polski zabrakło 11 sekund.

1.Damian Papierski  - UKS Koźminianka Koźminek

2.Radosław Rocławski – Baszta Bytów

3.Maciej Borkowski – Olimpijczyk Szczekociny

W kategorii junior z powodu choroby nie wystartował Kamil Kozłowski.

Natomiast w kategorii Masters  III A  najlepszy okazał się trener klubu Olimpijczyka Sławomir Frejowski który z dużym zapasem czasowym wjechał na metę jako  numer jeden, pozostawiając w pokonanym polu Krzysztofa Gierczaka PSK Olimpionik  Przemyśl, trzecia pozycja przypadła Tomaszowi Jarząbkowi – Stowarzyszenie Euro Bike Kaczmarek Electric Team.

Najsilniej obsadzony wyścig w kategorii masters była kategoria  I na miejscu czternastym zameldował się Dawid Mijas – Olimpijczyk Szczekociny. Numerem jeden w tej kategorii okazał się Paszek Szczepan – Bikestacja, srebrny medal przypadł Marcinowi Kobiałce – Ośka Warszawa, a brąz zdobył  Piotr Rakiewicz – Gucwa Velo Trainer. Trzeba podkreślić świetną organizację Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym, mając na uwadze bardzo trudne warunki jakie panowały w Lublinie przed i podczas Mistrzostw Polski. Za rok kolarze  przełajowi o prymat krajowy na rok 2017 będą walczyli  w Sławnie woj. łódzkie.

Obszerną relację z 79 Mistrzostw Polski Lublin 2016 można obejrzeć na stronie www.lublin.tv

 

OLIMPIJCZYK    

Burmistrz Miasta

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.