Logo Gmina Szczekociny

News

News zdjęcie id 289

DNI SZCZEKOCIN - FOTORELACJA

06.06.2016

Tegoroczne Dni Szczekocin już za nami. Po raz pierwszy święto naszego miasta zostało zorganizowane na Amfiteatrze w Szczekocinach.

Świętowanie rozpoczęło się w sobotę od występów artystycznych najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Kolejno na scenie przed licznie zgromadzoną widownią swoim talentem pochwaliły się przedszkolaki, uczniowie ze szkół oraz dzieci i młodzież uczestniczące na zajęcia artystyczne do Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Szczekocinach.

Po zachodzie słońca, teren obok Amfiteatru zmienił się w kino plenerowe. W tym roku wielbiciele kina mieli okazję obejrzeć pokazy filmów pt. „Chłopaki nie płaczą” oraz „Spectre”.

W niedzielę tradycyjnie odbył się Regionalny Przegląd Zespołów Ludowych, Kapel i Śpiewaków oraz Jarmark Twórców Ludowych i Rękodzielnictwa. Największą niespodzianką był pozakonkursowy występ zespołu Arabeska w poszerzonym składzie.

Kontynuując rozpoczętą rok wcześniej ideę promowania inicjatyw obywatelskich wśród mieszkańców, przedstawiciele organizacji pozarządowych przy swoich stoiskach udzielali porad i informacji oraz prezentowali swoją działalność.

W miarę upływu czasu przed sceną gromadziła się coraz większa grupa publiczności, aby obejrzeć występ gwiazdy wieczoru, a następnie wspólnie bawić się na zabawie tanecznej.

W poniedziałek na Rynku w Szczekocinach rozpoczął się XV Pieszy Rajd Szlakiem Kosynierów. W tym roku dzieci i młodzież uczestniczące w Rajdzie spotkały się w miejscowości Chałupki.

Burmistrz Miasta

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.