Logo Gmina Szczekociny

News

News zdjęcie id 314

Apel Burmistrza o prowadzenie uczciwej kampanii referendalnej!

05.08.2016

W związku z licznymi informacjami, jakie trafiają w ostatnich dniach do publicznej wiadomości, apeluję do Pełnomocnika Komitetu Referendalnego oraz całego Komitetu o zaprzestanie rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na temat działań moich oraz całego samorządu, których jedynym celem jest pomniejszanie naszych poczynań  w oczach mieszkańców. Proszę o nie wypaczanie i nie nadawanie negatywnej tonacji staraniom, które inni samorządowcy podejmują na rzecz Gminy.

Uczciwe wybory, to nie tylko prawidłowe działanie komisji referendalnej i dokładne zliczanie oddanych głosów przez wyborców. Na uczciwość wyniku wyborów składa się cały proces kampanii referendalnej, która w tym przypadku skupia się jedynie na szkalowaniu i oskarżaniu innych przy jednoczesnym braku przedstawiania jakichkolwiek pomysłów na dalszy rozwój Naszej Gminy przez Inicjatorów Referendum.

Słysząc i czytając takie informacje zastanawiałem się czy podjąć się publicznej obrony, czy też w obliczu nawału arogancji i poczucia bezsilności odpuścić sobie. W końcu już "uodporniłem się" na takie chamskie i nieuczciwe oceny. Jednak ostatnie wydarzenia z kampanii referendalnej, godzą nie tylko we mnie, jako Burmistrza, ale także, jako osobę prywatną. Nie mogę pozwolić na to, aby została obrażana moja rodzina i bliscy. To jest sytuacja dalece nieuczciwa, jest to po ludzku przykre. Panie Pełnomocniku to nie jest zachowanie fair play. Jestem pełen szacunku dla wszystkich, również dla swoich przeciwników, dlatego proszę także o poszanowanie mojej osoby. 

I chociaż nieraz mówią, że w polityce wszystkie chwyty są dozwolone, proszę  tylko o wzajemne poszanowanie i szacunek do drugiej osoby, ponieważ droga jaką obrał Komitet Referendalny prowadzi do skłócenia naszego społeczeństwa i nie przyczynia się do niczego pozytywnego z punktu widzenia Naszej Gminy.

 

Z poważaniem

Burmistrz Miasta i Gminy Szczekociny

Krzysztof Dobrzyniewicz

Burmistrz Miasta

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.