Logo Gmina Szczekociny

News

News zdjęcie id 318

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Szczekociny

09.08.2016

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Szczekociny

 

Mamy za sobą trudny okres kampanii referendalnej oraz referendum w sprawie odwołania władz samorządowych. Pragnę wyrazić najszczersze podziękowania wszystkim z Państwa, za poparcie mnie oraz Radnych Miasta i Gminy Szczekociny. Dzięki waszej postawie referendum okazało się nieważne. Dnia 7 sierpnia 2016 r. do urn wyborczych wybrało się tylko 528 osób uprawnionych do głosowania, tym samym frekwencja wyniosła zaledwie 7,91%.

Szanowni Państwo wynik tego referendum jest zwycięstwem nas wszystkich. To dowód na to, że mieszkańcy chcą dalszego rozwoju Gminy Szczekociny. To dowód na to, że nasza społeczność to ludzie świadomi trudności, z jakimi Gmina się zmierza. To w końcu dowód na to, że Inicjatorzy Referendum reprezentowali tylko siebie, a nie ogólne niezadowolenie mieszkańców. Razem pokonaliśmy manipulacje i oszczerstwa. Nie udało się nas poróżnić i podzielić.

Referendum w naszej Gminie było niepotrzebne. Najlepszym tego potwierdzeniem jest jego wynik. Straciliśmy czas i pieniądze. Chęć zmiany władzy bez jakiegokolwiek programu naprawczego to jednak za mało. Mam ogromną nadzieję, że Inicjatorzy Referendum wyciągną wnioski i wykażą, chociaż odrobinę samokrytyki.

Od dziś wracamy do naszych codziennych obowiązków i nie oglądamy się za siebie. Wyszliśmy z tego silniejsi i z pełną determinacją będziemy dążyć do zmian na lepsze. Państwa poparcie stanowi dla nas dodatkową motywację do działań.                          

Czeka nas samorządowców wiele pracy i reform, które nie zawsze będą łatwe w realizacji. Jednak proszę pamiętać o najważniejszej rzeczy…. potrzebujemy czasu. Nie da się wprowadzić zmian z dnia na dzień. Wszystko wymaga cierpliwości i wsparcia.

Chciałbym jeszcze raz podziękować całej społeczności Gminy Szczekociny, za obdarzenie mnie po raz kolejny zaufaniem.Tak jak wierzyłem – prawda i uczciwość zwyciężyły. Niemniej jednak, zapominając co było złego w tej kampanii referendalnej, proszę o współpracę tych z Państwa którzy byli za mną oraz tych którzy byli przeciwko mnie. Wspólnie możemy zrobić więcej dla rozwoju i dobra naszej Gminy!

Dziękuję Państwu za wszystkie gesty i słowa wsparcia. To było naprawdę budujące

 

Burmistrz Miasta

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.