Logo Gmina Szczekociny

News

News zdjęcie id 340

Rozpoczynamy przygodę z Programem Erasmus+

22.09.2016

Zespół Szkół w Szczekocinach realizuje projekt pn. „Zagraniczny staż - lepsza przyszłość”, przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+. Projekt rozpoczął się 01 czerwca 2016 r. i potrwa do 31 maja 2017 r. Dofinansowanie wynosi 57 858,00 euro.

Celem projektu jest podniesienie poziomu aktywności zawodowej młodych osób. Poprzez udział w zagranicznych stażach nasi uczniowie rozwiną swoje kwalifikacje zawodowe oraz zdobędą doświadczenie tak cenne na trudnym obecnie rynku pracy. Będzie to także doskonała okazja do przełamania bariery językowej oraz polepszenia tym samym swoich kompetencji, szczególnie w zakresie języka branżowego. Staż pozwoli na usamodzielnienie się młodzieży, a także rozwinięcie umiejętności adaptacji i pracy w zespole. Uczestnicy otworzą się na świat oraz zwiększą swoją integrację międzykulturową.

Projekt „Zagraniczny staż – lepsza przyszłość”, jest realizowany przy współpracy z organizacją partnerską, jaką jest firma Vitalis GmbH ze Schkeuditz w Niemczech.

Projektem zostanie objęta grupa 24 osób z Zespołu Szkół w Szczekocinach, uczących się w specjalnościach: operator obrabiarek skrawających, mechanik pojazdów samochodowych, fryzjer, sprzedawca, kucharz. Podczas wyjazdu uczniom zostanie zapewniona opieka dwóch nauczycieli. Każdy uczestnik stażu otrzyma dokumenty: Europas-Mobility, ECVET, certyfikaty uczestnictwa od organizacji przyjmującej oraz certyfikaty podpisane przez mentora/opiekuna stażu z indywidualną opinią o praktykancie. Będą one potwierdzeniem umiejętności i wiedzy uzyskanych podczas wyjazdu. Ma to duże znaczenie dla przyszłej kariery zawodowej uczniów, ponieważ pracodawcy poszukują pracowników młodych, ale jednocześnie posiadających już doświadczenie w danym zawodzie.

Uczestnicy mają zagwarantowany transport, nocleg, wyżywienie, ubezpieczenie, kieszonkowe, a także atrakcje w czasie wolnym.  Przed wyjazdem na staż zostanie zapewnione im wsparcie pedagogiczne, językowe oraz kulturowe. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Burmistrz Miasta

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.