Logo Gmina Szczekociny

News

News zdjęcie id 545

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE 2017

14.11.2017

Szanowni Państwo,

niespełna miesiąc dzieli nas od Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2017 – największego wydarzenia popularnonaukowego w regionie, organizowanego przez śląskie uczelnie oraz Miasto Katowice w dniach 30 listopada – 2 grudnia 2017 roku.

Naukowcy i popularyzatorzy nauki z całego regionu podzielą się innowacyjnymi wynikami badań oraz ich użytkowym zastosowaniem.  Wydarzenie to w szczególny sposób adresowane jest do dzieci i młodzieży, a w ramach programu przygotowano specjalną ofertę dla szkół i przedszkoli.

 

W programie Festiwalu znajdują się m.in. pokazy, doświadczenia, wystawy, prezentacje i wykłady ze wszystkich obszarów wiedzy:

* nauk humanistycznych i społecznych,

* artystycznych,

* przyrodniczych,

* nauk ścisłych,

* technicznych,

* medycznych.

 

Każdego dnia do biura Festiwalu zgłaszają się dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy szkół, przedszkoli oraz innych placówek oświatowo-wychowawczych, zainteresowani udziałem dzieci i młodzieży w tym wydarzeniu. W załączeniu przesyłamy najważniejsze informacje dotyczące Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2017 oraz procedury zgłoszeń dla grup zorganizowanych. W pliku znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, które najczęściej pojawiają się w kontakcie z pracownikami biura festiwalowego.

Bylibyśmy wdzięczni za wydrukowanie załączonej informacji, udostępnienie jej w pokoju nauczycielskim i rozpropagowanie wśród nauczycieli wszystkimi możliwymi kanałami komunikacji. Mamy nadzieję, że w ten sposób odpowiemy na podstawowe pytania i umożliwimy Państwu zaplanowanie udziału wychowanków w wydarzeniu. Warto podkreślić, że każda zgłoszona w terminie grupa zorganizowana z pewnością zostanie przyjęta na Festiwal i otoczona odpowiedną opieką.

 

Serdecznie zapraszam Państwa i Podopiecznych na Śląski Festiwal Nauki KATOWICE 2017. Jako dyrektor generalny Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2017 mogę Państwa zapewnić, że będzie to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego nikt nie będzie narzekać na nudę. Liczne wykłady, warsztaty, pokazy i eksperymenty pozwolą na niezwykłe spotkanie z nauką i jej osiągnięciami.

Spotkajmy się 30 listopada w Teatrze Śląskim w Katowicach oraz 1 i 2 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach podczas Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2017.

 

POBIERZ: Śląski Festiwal Nauki - informacja dla nauczycieli_informacja_dla_nauczycieli.pdf

 

Łączę wyrazy szacunku,

 

prof. dr hab. Ryszard Koziołek

prorektor ds. kształcenia i studentów

Burmistrz Miasta

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.