Logo Gmina Szczekociny

News

News zdjęcie id 626

Zagraniczna mobilność krokiem w lepszą przyszłość

05.06.2018

„Zagraniczna mobilność krokiem w lepszą przyszłość” todrugizagraniczny projekt dla uczniów szkoły zawodowej, który był realizowany przez Zespół Szkół w Szczekocinach we współpracy z organizacją YouNet z Bolonii w roku szkolnym 2017/2018. Działania w nim były dofinansowane w 100 % przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

Cele projektu obejmowały m.in.: wzrost kompetencji zawodowych, językowych, społecznych, osobistych i organizacyjnych, zwiększenie szans na zatrudnienie,zdobycie doświadczenia zawodowego, poznanie zasad funkcjonowania europejskich przedsiębiorstw, podniesienie motywacji młodych osób, ich usamodzielnienie i wzrost poczucia własnej wartości oraz zwiększenie znajomości innych kultur i wartości europejskich.

W marcu 2018 roku grupa 24 uczniów Zespołu Szkół odbyła staż we włoskich firmach. Wyjazd do Włoch i uczestnictwo w stażu był dla uczestników projektu znakomitą okazją do nabycia nowych umiejętności zawodowych. Poza zawodowymi korzyściami była to także okazja do poznania kultury, historii, zabytków, atrakcji turystycznych odwiedzanych miast, takich jak Wenecja, Mediolan i Parma. Młodzież uczyła się samodzielności w nowych warunkach, rozwiązywania pojawiających się problemów i współpracy w grupie. Wszyscy uczniowie  oraz ich opiekunowie wrócili do kraju zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.

Kompetencje nabyte przez uczniów podczas stażuzostały potwierdzone przez uznawane w Europie dokumenty ECVET, Europass Mobilność oraz certyfikaty krajowe wystawione przez organizację przyjmującą oraz szkołę.
 

Burmistrz Miasta

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.