Logo Gmina Szczekociny

News

News zdjęcie id 651

Program „Działaj Lokalnie” po raz kolejny w Gminie Szczekociny

26.07.2018

Miło nam poinformować mieszkańców, że na terenie Gminy Szczekociny, będą realizowane aż dwa projekty, któreotrzymały dofinansowanie ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności wdrażanego przez zawierciańskie Centrum Inicjatyw Lokalnych.

Orkiestra Dęta w Szczekocinach, to stowarzyszenie, które otrzymało grant na realizację projektu „Muzyczne przebudzenie”. Głównym celem przedsięwzięcia jest przeprowadzenie warsztatów instrumentalnych dla osób, które chcą rozwijać swój warsztat muzyczny. W ramach projektu będą przeprowadzane zajęcia muzyczne na zakupionych instrumentach. W ten sposób zostanie podniesiony poziom gry wszystkich uczestników warsztatów, co zwiększy ich zainteresowanie muzyką.

Program „Działaj Lokalnie” przyczyni się także do podniesienia poziomu artystycznego występów Kabaretu Arabeska, który w ramach dofinansowania będzie realizował projekt „Z humorem, piosenką i tańcem po naszej Małej Ojczyźnie” – warsztaty wokalno – taneczne. Poprzez zajęcia wokalne i taneczne członkowie zespołu będą podnosić swoje umiejętności śpiewu, tańca oraz gry aktorskiej, co umożliwi dalszy rozwój oraz kontynuowanie działalności kabaretu.

12 lipca w zajeździe Karczma u Stacha odbyła się uroczysta gala, podczas której podsumowano tegoroczną edycję programu oraz wręczono symboliczne czeki. Przedstawiciele partnerskich gmin otrzymali podziękowania od organizatorów za wsparcie w realizacji programu.

Bliższych informacji na temat realizowanego projektu należy szukać na stronach internetowych: http://www.szczekociny.pl/  i https://cil.org.pl/.

Burmistrz Miasta

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.