Logo Gmina Szczekociny

News

News zdjęcie id 936

Uroczystości z okazji 101. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę

14.11.2019

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły w sobotę o godz. 18:00 widowiskiem słowno-muzycznym "Bal u Marszałka" w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Szczekocinach (sala widowiskowa OSP). Podczas koncertu mieliśmy możliwość wysłuchać najpiękniejszych utworów filmowych dwudziestolecia międzywojennego przygotowanych przez młodzież i dzieci naszej Gminy.

 

 

 

W niedzielę (10.11.2019) o godz. 10:00 rozpoczął się Międzynarodowy Wyścig w Kolarstwie Przełajowym "XXIII Memoriał im. E. Pełki" (miejsce: zespól pałacowo-parkowy w Szczekocinach), w którym udział wzięło ponad 500 zawodników. Mimo deszczu i chłodnej pogody, nie brakowało gorących emocji. Na zakończenie dnia o godz. 18:00 mieszkańcy Szczekocin spotkali się na widowisku słowno-muzycznym "W hołdzie walczącym o Niepodległą Polskę" w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Szczekocinach (sala widowiskowa OSP). Całe wystąpienie zostało przygotowane przez pracowników Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Szczekocinach. Podczas występów na scenie, mieliśmy okazję podziwiać wiele grup artystycznych reprezentujących wszystkie pokolenia lokalnej społeczności.

 

 

W poniedziałek (11.11.2019) Mszą Świętą za Ojczyznę w kościele parafialnym p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Szczekocinach rozpoczęły się główne obchody 101. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podczas Mszy Świętej wspólnie dziękowaliśmy za wolną, suwerenną i bezpieczną Polskę oraz powierzyliśmy Bogu dalsze losy naszego Narodu. Następnie pod Grobem Nieznanego Żołnierza zgromadzili się przedstawiciele władz miasta, poczty sztandarowe, delegacje szkół, organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy, którzy złożyli kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza. Po uroczystym odegraniu i odśpiewaniu Hymnu Państwowego w wykonaniu Orkiestry Dętej przy OSP Rokitno, wspólnie złożyliśmy hołd wszystkim poległym za wolną Ojczyznę. Burmistrz Miasta i Gminy Szczekociny podziękował wszystkim za przybycie oraz zwrócił uwagę, jak ważne jest poczucie wolności, wspólnoty i wzajemnego wparcia  w naszej małej Ojczyźnie – w naszej Gminie.

 

 

Na zakończenie obchodów o godz. 14:00 zebraliśmy się na Biegu Niepodległości (miejsce: zespól pałacowo-parkowy w Szczekocinach) i przebiegliśmy odcinek ponad 4 km. Nie brakowało wielu miłych słów i wzajemnego wsparcia.

 

 

W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Szczekociny oraz Organizatorów uroczystości z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne spędzenie czasu.

 

Zdjęcia: Anna Wtorek

Burmistrz Miasta

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.