Logo Gmina Szczekociny

News

News zdjęcie id 978

Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Szczekociny

30.12.2019

Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Szczekociny w dziedzinie sportu za znaczące wyniki sportowe oraz Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Szczekociny za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Nagrody otrzymały następujące osoby:

- Pan Krzysztof Członkowski i Pan Robert Ślęzak, którzy od kilku lat reprezentują MGLKS „Olimpijczyk” Szczekociny w biegach ulicznych i przełajowych na terenie kraju, jak również poza jego granicami. Dla wielu młodych pokoleń są osobami godnymi do naśladowania. Pan Krzysztof Członkowski zdobył m.in. I miejsce w Mistrzostwach Polski – Nordic Walking w Ultramaratonie (Lubliniec), II miejsce w Mistrzostwach Polski (Osielsko), I miejsce w Mistrzostwach Polski Nordic Walking w Maratonie (Jastrowie) oraz  I miejsce w Mistrzostwach Świata Nordic Walking (Moszna). Natomiast Pan Robert Ślęzak zdobył m.in. brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Masters „Golub – Dobrzyń”.

- Pan Sławomir Frejowski, który jest zawodnikiem MGLKS „Olimpijczyk” Szczekociny w kategorii Masters. Reprezentuje Klub w wyścigach ogólnopolskich w kolarstwie górskim, szosowym i przełajowym. W roku 2018 wygrał wiele wyścigów rangi ogólnopolskiej. Dla wielu młodych pokoleń jest osobą godną do naśladowania. Zdobył m.in. III miejsce w 81 Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym w kategorii Masters w Koziegłowach oraz Puchar Polski w sezonie przełajowym 2017/2018. Pan Sławomir Frejowski poświęca dużo czasu swoim wychowankom, dając rezultaty w wynikach sportowych, które promują miasto Szczekociny na arenie ogólnopolskiej.

- Pan Andrzej Orliński po studiach przez długi okres, jako inżynier pracował w swoim zawodzie. Obecnie emeryt, mieszka w rodzinnym domu w Szczekocinach. Regionalista, z pasją zajmuje się historią zwłaszcza lokalną oraz genealogią. Jest współautorem wielu publikacji wydawniczych dotyczących historii Szczekocin i okolic naszego miasta. Od wielu lat współpracuje z prasą, zwłaszcza Echem Szczekocin. Jako członek Stowarzyszenia Miłośników Historii Szczekocin i Okolic jest mocno zaangażowany w tworzenie archiwów tradycji i historii regionalnej. Pan Andrzej Orliński jest współzałożycielem i społecznym kustoszem powstałej w 2014 roku Szczekocińskiej Izby Regionalnej działającej przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Szczekocinach. Jest autorem prelekcji, warsztatów i realizacji multimedialnych prezentowanych podczas spotkań edukacyjnych i kulturalnych realizowanych w Miejskiej Bibliotece. Wolny czas Pana Andrzeja wypełnia dobra lektura, tenis, narciarstwo i turystyka. Pan Andrzej Orliński poprzez swoją działalność przyczynia się, do upowszechnia kultury na terenie Gminy Szczekociny oraz promocję naszego regionu.

- Pan Grzegorz Dudała jest twórcą wielu scenografii przedstawień, widowisk i imprez, a także scenariuszy, konkursów i innych przedsięwzięć integrujących lokalną społeczność. Jest autorem opracowań historycznych i regionalistycznych. Zaprojektował liczne okładki i książki, plakaty, przypinki okolicznościowe oraz inne materiały promocyjne i edukacyjne.  Pan Grzegorz Dudała jest członkiem Stowarzyszenia Miłośników Historii Szczekocin i Okolic oraz członkiem Stowarzyszenia Przyjaciół Wsi Szyszki. Jest wieloletnim współpracownikiem „Echa Szczekocin”, Towarzystwa Kulturalnego im. T. Kościuszki w Szczekocinach oraz Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczekocinach. Wydał kilka tomików poetyckich, od wielu lat zajmuje się malarstwem i wycinanką artystyczną. Jest twórcą Pocztu Pisarzy Staropolskich - zbioru 50 portretów znajdujących się w Izbie Muzealnej przy Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Szczekocinach. W 2018 roku na 100-lecie Niepodległości Polski stworzył ogromną wycinankę (ponad 25 m2) Orła Białego w neorenesansowej stylizacji.  Jego obrazy i wycinanki doczekały się wielu wystaw i znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Czechach, Słowacji i Izraelu. Pan Grzegorz Dudała corocznie prowadzi kilka warsztatów wycinankarskich, ponad 1000 jego wycinanek można zobaczyć na popularnym fanpage Facebooka - Wycinanki Dudały. Działalność artystyczna i aktywność Pana Grzegorza Dudały w social mediach z powodzeniem promuje Szczekociny i region, w Polsce i na świecie. Pan Dudała zdobył I miejsce w plebiscycie  „Dziennika Zachodniego” - „Osobowość roku 2018” w powiecie zawierciańskim i III miejsce w województwie śląskim.

- Pan Jerzy Piaszczyk jest autorem scenariusza do widowisk i imprez teatralno-muzycznych, twórcą scenografii do przedstawień i innych przedsięwzięć integrujących mieszkańców Gminy Szczekociny oraz gmin ościennych. Chętnie współpracuje ze szkołami, Świetlicą Środowiskową, Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Szczekociny oraz placówkami kulturalnymi z różnych województw. Pan Piaszczyk jest autorem tekstów i muzyki zespołu Hypnos. Jest jurorem w Ogólnopolskim Festiwalu Laureatów Festiwali Piosenki „Laur”. Pan Jerzy Piaszczyk jest twórcą i kierownikiem artystycznym dziecięcych i młodzieżowych zespołów wokalnych „Arytmia”, „Gadułki”, „Po-między” i duetu „O.K”. Jest opiekunem drużyny harcerskiej „Cegła”. Zespoły „Arytmia” i „Gadułki” pod kierownictwem Pana Jerzego zdobyły liczne nagrody muzyczne, w tym w konkursach międzynarodowych m.in. „Złote Jodły” na Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. Członkowie tych zespołów, zdobywają również nagrody indywidualne na konkursach ogólnokrajowych i międzynarodowych (Adrianna Maślińska, Oliwia Hołdyk, Paweł Cieślewicz, Gabriela Smutek, Karolina Dusza, Agnieszka Luty, Wiktoria Głodkowska,  Michał Radwan). Młodzież uczęszczająca na zajęcia muzyczne organizowane przez Pana Jerzego występuje na licznych imprezach patriotycznych i charytatywnych o zasięgu gminnym, powiatowym i wojewódzkim: Powiatowy Dzień Dawcy Szpiku Kostnego, MotoSerce, WOŚP. W organizowanych zajęciach muzycznych bierze udział łącznie 32 dzieci i młodzieży. Pan Jerzy Piaszczyk poprzez swoją działalność artystyczną i aktywność społeczną z powodzeniem promuje Miasto i Gminę Szczekociny w Polsce i na świecie.

Serdecznie gratulujemy !

 

Burmistrz Miasta

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.